Firma

Phoenix Implants GmbH 2012’de Almanya’da kuruldu. Firmanın iş alanı, diş ve kemik implantları ve bunların aksesuarları başta olmak üzere dental ürünlerin üretimi ve ticaretidir. 2013 başlarında, Avrupa’nın öncü implantologlarının yoğun işbirliği ve modern malzemelerin kullanımıyla yenilikçi ve verimli bir implant sistemi sertifikalandırılmış ve piyasaya sürülmüştür. Vizyonumuz immediat implant uygulamasında ve tıbbi hizmetlerde başlıca ve pozitif referans olmaktır. Kortikal kemiğe gömülen vida ve disk implantların öncü üreticileriyle ve bölgesel pazarlarda kalıcı olmak için klinik ve diş cerrahlarıyla bilimsel ve kalıcı bir işbirliği için gayret gösteriyoruz.

Önemli güçlerimizden biri de bölgeyi aşan kalıcı bir ağ oluşturmaktır. Böylelikle implantologlar gibi ticaret ve iş ortakları kazanıyor, tıbbi ekipman geliştiriyor ve özellikle de referans hastaları gözetleyebiliyoruz. Ortak etkinlikler neticesinde son yıllarda Dr. Scortecci ve Dr. Spahn arasında sıkı bir irtibat gelişmiş ve çeşitli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu gibi ortak çalışmalar Phoenix implant sistematiğinin gelişmesine katkı sağlayarak PEEK-Optima®’nın ve disk implantlarının kullanılmasıyla ürünlerimizin bir sonraki jenerasyonunu daha belirgin biçimde şekillendirecektir. Dr. Diederich en tecrübeli ve en saygın implantologlardan biri olarak danışmanlık yapmakta ve beceri ve eğitim programlarında kurs direktörü olarak görev almaktadır.

Konular

Yeni malzeme ve klinik yönetimi konseptleri üzerinde yoğun olarak çalışıyoruz. 2013 sonuna kadar ürün yelpazemiz mevcut Phoenix implantları için PEEK Optima® dayanakları da içerecektir. Ek olarak vidalanabilir ve yapıştırılabilir bir PEEK yuvarlak köprü de planlanmaktadır. Bunlar kendi freze merkezimizde üretilmektedir ve PEEK dayanağı kombinasyonu hastanın üst düzey tedavisi anlamına gelmektedir.

Müşterilerimiz ve ortaklarımızla yaptığımız ortak çalışmalarla, implantoloji alanında uzmanlaşmış diş kliniklerini planlıyor ve geliştiriyoruz. Bu nedenle doktorlar ve/veya yatırımcılarla hızlı ve kapsamlı biçimde oluşturulan organizasyon konseptleri ve yatırım getirileri yaratabiliyoruz.

Tüm çabalarımızın merkezinde, dentolojik tedaviye ve estetiğe önem veren hastaları üstün kaliteli immediat implantlarla yerinde tedavi etmek yer almaktadır.